Hakkımızda

ASMAŞ 1978 yılında Endüstriyel Ağır Sanayi Makinaları imal eden bir tesis olarak faaliyete geçmiştir.

ASMAŞ deneyimli teknik kadrosu, 15.000 ton/yıl imalat kapasitesi ile komple tesisler kurmak, proje ve teknoloji üretmek, ağır makine teçhizat imal etmek suretiyle ülke sanayinin kalkınmasında özellikle Demir – Çelik ve Çimento Sanayiinde ÖNCÜ olarak yerini alan firmalardan biridir.

ASMAŞ, ülkemizde sanayi alanında lider kuruluşlarından biridir.

ASMAŞ, deneyimli Pazarlama ve Kontratlar Grubu ile; Mühendislik ve İmalat Gruplarının desteğini alarak anahtar teslimi tesisler, ağır çelik konstrüksiyonlar, makine ve ekipman imalatı ve montajı konularında yurtiçi ve yurtdışı ihalelere katılmakta, teslimatlar yapmaktadır.

Kuruluşundan bu yana ASMAŞ endüstrinin aşağıdaki dallarında, muhtelif ağır makine ve ekipmanın ve anahtar teslimi tesislerin, imalatı, atölye montajı, saha montajı ve devreye almasını gerçekleştirmiştir.

  • Demir Çelik endüstrisi
  • Çimento endüstrisi
  • Kuvvet santralleri
  • Malzeme nakil sistemleri ve vinçler
  • Kağıt endüstrisi
  • Savunma Endüstrisi
  • Soda Proses Ekipmanları 

ASMAŞ; Demir Çelik Endüstrisinde genel mühendislik, haddehane makinaları dizaynı, kreynler, malzeme hareket ekipmanları, çimento sanayi ve genel makine konularında kendi bilgi birikimi ile çağdaş teknolojiye uygun proje ve mühendislik hizmetlerini AUTO CAD 2009 ve Mechanical 2009 Mühendislik yazılımları ile yapmaktadır.

Endüstrinin diğer konularında dünyanın en tecrübeli firmaları ile mühendislik ve dizayn konularında işbirliği yapılmaktadır. Teknik personelimiz, yabancı uzmanlarla yaptıkları çalışmalar ve araştırmalar sonucunda bilgi ve tecrübesini en üst seviyeye ulaştırmışlardır.

 

Her proje, ayrı bir proje yöneticisi vasıtasıyla yürütülmekte, firma/müşteri arasında iletişim sağlanmaktadır.

ASMAŞ, anahtar teslimi komple sanayi tesisleri taahhüdü konusunda büyük referans ve tecrübe kazanmıştır.

Taahhüt organizasyonu, koordinasyon ve programlama konularında, uluslararası firmalarla birlikte bir çok projede beraber çalışmanın getirdiği tecrübe ve birikimler ve proje takibinde kullandığı CPM ve benzeri yazılımlarla ASMAŞ, Komple Sanayi Tesisleri anahtar teslimi taahhütlerinde Türkiye’de önde gelen firmalar arasında yer almıştır.